

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Length | 7.1 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 220 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 30 mm |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 138
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09987
Ext.Price$0.09987
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09987 | $0.09987 |
| 10 | $0.06386 | $0.63860 |
| 50 | $0.04730 | $2.36500 |
| 100 | $0.04186 | $4.18600 |
| 500 | $0.03207 | $16.03500 |
| 1000 | $0.02887 | $28.87000 |
| 3000 | $0.02585 | $77.55000 |
| 5000 | $0.02315 | $115.75000 |
